Damla damla

Ameliyat sırasında öğrenci boyutunda bir azalmayı önleme. Doktorunuz tarafından belirlenen diğer koşullar için de kullanılabilir.

Ocufen damlaları, steroidal olmayan bir anti-inflamatuar ilaç (NSAID) göz damlasıdır. Enflamasyona (kızarıklık, şişme ve tahriş) neden olan belirli bir maddeyi bloke ederek çalışır.

Bunlardan herhangi biri geçerli ise hemen doktorunuza veya sağlık uzmanınıza başvurun.

Bazı tıbbi durumlar Ocufen damlaları ile etkileşime girebilir. Herhangi bir tıbbi durumunuz varsa, özellikle aşağıdakilerden herhangi biri sizin için geçerliyse, doktorunuza veya eczacınıza bilgi verin

Bazı ilaçlar Ocufen damla ile ilişki gösterebilir. Başka ilaçları, özellikle aşağıdakilerden herhangi birini kullanıyorsanız, sağlık bakım sağlayıcınıza söyleyin:

Bu, meydana gelebilecek tüm etkileşimlerin tam bir listesi olmayabilir. Ocufen damlaları, aldığınız diğer ilaçlarla etkileşim kurabilir mi, sağlık uzmanınıza danışın. Herhangi bir ilacın dozunu başlatmadan, durdurmadan veya değiştirmeden önce doktorunuza danışın.

Ocufen damlalarını doktorunuzun talimatlarına uyarak kullanın. Tam dozlama talimatları için ilacın üzerindeki etikete bakın.

Ocufen damlalarının nasıl kullanılacağıyla ilgili sorularınız için sağlık uzmanınıza danışın.

Bütün ilaçlar yan etkilere neden olabilir, ancak birçok insanın yan etkisi yoktur. ORTAK yan etkilerin çoğunun devam etmesi veya rahatsız olması durumunda doktorunuza danışın

Göz (ler) in ışığa duyarlılığı; Geçici yanma, iritasyon veya gözün sting.

Şiddetli alerjik reaksiyonlar (kızarıklık, ürtiker, kaşıntı, solunum güçlüğü, göğüste sızma, ağız, yüz, dudaklar veya dilde şişme); Gözün kanaması; Şiddetli veya sürekli yanma, tahriş, kaşıntı, kızarıklık, sokma veya gözün şişmesi; Görme değişir.

Bu, meydana gelebilecek tüm yan etkilerin tam bir listesi değildir. Yan etkiler hakkında sorularınız varsa, sağlık uzmanınıza danışın. Yan etkileri hakkında doktorunuza danışın. Yan etkileri uygun ajansa bildirmek için lütfen FDA’ya Raporlama Sorunları Rehberi’ni okuyun.

1-800-222-1222 (Amerikan Zehir Kontrol Merkezleri Birliği), yerel zehir kontrol merkeziniz veya acil servise hemen başvurun.

Mağaza Ocufen 59 ve 77 derece F (15 ve 25 derece C) arasında düşüyor. Isı, nem ve ışıktan uzak tutun. Tuvalete saklamayın. Ocufen ürünlerini çocukların erişemeyeceği yerlerde ve evcil hayvanlardan uzak tutun.

Bu bilgi, Ocufen damlaları veya başka ilaçların alınıp alınmamasına karar vermek için kullanılmamalıdır. Hangi ilaçların sizin için uygun olduğuna karar vermek için yalnızca sağlık uzmanınız size bilgi ve eğitim verir. Bu bilgi herhangi bir tıbbın herhangi bir hastayı veya sağlık durumunu tedavi etmek için güvenli, etkili veya onaylanmış olduğunu onaylamamaktadır. Bu, Ocufen damlaları hakkında genel bilgilerin kısa bir özetidir. Olası kullanımlar, yönergeler, uyarılar, önlemler, etkileşimler, olumsuz etkiler veya Ocufen damlaları için geçerli olabilecek riskler ile ilgili tüm bilgileri içermez. Bu bilgi, özel bir tıbbi tavsiye değildir ve sağlık uzmanınızdan aldığınız bilgilerin yerini almaz. Ocufen damlalarının kullanıldığı riskler ve faydalar hakkında eksiksiz bilgi için sağlık uzmanınızla görüşmeniz gerekir.