Doğum öncesi preeklampsi semptomları

Yüksek tansiyon (hipertansiyon) – 140/90 milimetre cıva (mm Hg) veya daha fazla; idrardaki aşırı protein (proteinüri); şiddetli baş ağrısı; geçici görme kaybı, görüş bulanıklığı veya ışık hassasiyeti dahil olmak üzere görme değişiklikleri; Yüz ve ekstremiteler: Üst karın ağrısı, genellikle sağ taraftaki kaburgaların altında; Mide bulantısı veya kusma; İdrarı azaltma, Ani kilo alma, tipik olarak haftada 2 kilo (0.9 kilogram) fazla

Postpartum preeklampsi, kendi başına tespit etmek zor olabilir. Postpartum preeklampsi deneyimleyen birçok kadın hamilelik sırasında herhangi bir belirti veya semptom göstermez. Ayrıca, doğumdan sonra iyileşmeyi ve yenidoğan bakımı üzerine odaklandığınızda bir şeylerin yanlış olduğunu düşünmeyin.

Postpartum preeklampside genellikle gebelik sırasında ortaya çıkan preeklampside görülen belirtilere ve semptomlara şunlar dahildir:

Doğumdan hemen sonra doğum öncesi preeklampsi bulguları veya belirtileri varsa, hemen sağlık uzmanınıza başvurun. Şartlara bağlı olarak derhal tıbbi bakıma ihtiyacınız olabilir.