Intravenöz obizür

Terapötik Sınıf: Antihemofilik Ajan

Obizur için kullanır

Kazanılmış Hemofili A, klasik hemofili olarak da bilinir, vücudun AHF yetmediği yerlerde gelişen bir durumdur. Yeterli AHF’ye sahip değilseniz ve yaralarsanız, kanınız pıhtıları düzgün şekilde oluşturmaz. Kaslarınıza ve ekleminize kan akabilir ve zarar verebilirsiniz. Kandaki AHF seviyelerini artırmak için AHF enjeksiyonu yapılır.

Bu ilaç sadece doktorunuzun reçetesiyle kullanılabilir.

Bir ilacı kullanmaya karar verirken, ilacın alınma riskleri, yapılacak olan iyiye karşı tartılmalıdır. Bu, sizin ve doktorunuzun yapacağı bir karardır. Bu ilaç için aşağıdakiler düşünülmelidir

Bu ilaca veya diğer ilaçlara karşı herhangi bir alışılmadık veya alerjik reaksiyon geçirmiş iseniz doktorunuza bildirin. Gıdalar, boyalar, koruyucular veya hayvanlar gibi alerjiniz varsa diğer sağlık uzmanlarına da söyleyin. Reçetesiz ürünler için, etiketi veya paket bileşenlerini dikkatle okuyun.

Pediatrik popülasyonda yaşın antihemofilik faktör rekombinant domuz enjeksiyonunun etkileri ile ilişkisi üzerine uygun çalışmalar yapılmamıştır. Güvenlik ve etkinlik tespit edilmemiştir.

Bugüne kadar yapılmış uygun çalışmalar, yaşlı hastalarda antihemofilik faktör rekombinan domuz enjeksiyonunun yararlılığını sınırlayacak geriatrik spesifik problemleri göstermedi.

Emzirirken bu ilacı kullanırken bebek riskini belirlemek için kadınlarda yeterli bir çalışma yoktur. Emzirirken bu ilacı almadan önce olası risklere karşı potansiyel faydaları tartın.

Obizur’u Kullanmadan Önce

Bazı ilaçlar birlikte kullanılmamasına rağmen diğer durumlarda etkileşim olabileceği halde iki farklı ilaç birlikte kullanılabilir. Bu durumlarda doktorunuz dozu değiştirmek isteyebilir veya başka önlemler gerekebilir. Başka reçeteli veya reçetesiz (tezgah üstü [OTC]) ilaç kullanıyorsanız, sağlık uzmanınıza bildirin.

Bazı ilaçlar, yemek yeme ya da belirli yiyecek türlerini yemenin yakınında ya da çevresinde kullanılmamalı, çünkü etkileşimler ortaya çıkabilir. Bazı ilaçlarla alkol veya tütün kullanma da etkileşimlere neden olabilir. İlaçlarınızı gıda, alkol veya tütünden kullanma konusunda sağlık uzmanınızla görüşün.

Diğer tıbbi problemlerin varlığı bu ilacın kullanımını etkileyebilir. Özellikle başka tıbbi problemleriniz varsa doktorunuza bildirdiğinizden emin olun

Bir doktor veya başka bir eğitimli sağlık profesyoneli size bu ilaçları bir hastane veya klinik ortamında verecektir. Bu ilaç damalarından birine yerleştirilen bir iğne ile verilir.

Bu tıbbın dozu farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler sadece bu ilacın ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

Doktorunuzun, düzgün çalışıp çalışmadığından emin olmak için bu ilacı alıyor sizi yakından kontrol etmesi çok önemlidir. Kan testleri gerekecek.

Bu ilaç, anafilaksi de dahil olmak üzere ciddi alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Anafilaksi hayatı tehdit edici olabilir ve acil tıbbi müdahale gerektirir. Bu ilacı aldıktan sonra döküntüleriniz, kaşıntı, ses kısıklığı, rahatsız edici solunum sıkıntısı, yutma sorunu, baş dönmesi veya baş dönmesi veya elleriniz, yüzünüz veya ağnızın şişmesi durumunda doktorunuzla hemen görüşün.

Gerekli etkileri yanında bir ilaç istenmeyen bazı etkilere neden olabilir. Her ne kadar bu yan etkilerin hepsi oluşabilirse de, meydana gelirlerse tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyabilirler.

Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse derhal doktorunuza danışın.

Listelenmeyen diğer yan etkiler bazı hastalarda da ortaya çıkabilir. Başka etkiler fark ederseniz, sağlık uzmanınıza danışın.

Kullanılabilirlik Rx Sadece reçete

Gebelik Kategorisi C Risk göz ardı edilemez

CSA Çizelgesi N Kontrollü bir ilaç değil

Hemofili A desmopressin, traneksamik asit, DDAVP, Advate, Cyklokapron, Stimet, Eloctate, Novoseven, Recombinate, Kogenate, Adynovate, Humate-P, Nuwiq, NovoEight, Alphanat, antihemofilik faktör / von willebrand faktörü, Xyntha, Monoclate-P, Feiba VH , Genarc, Kogenate FS

Obizur’un Doğru Kullanımı

 Ya da benzer çıkarları olan diğer insanlarla bağlantı kurmak için Obizur destek grubuna katılın.

Obizur Kullanırken Dikkat Edilecek Hususlar

Obizur Yan Etkileri

Obizur (antihemofilik faktör)