Nulojix

Nulojix nedir?

Nulojix, böbrek naklinden sonra organ reddini önlemek için diğer ilaçlarla birlikte kullanılır.

Nulojix, bu ilaç rehberinde listelenmeyen amaçlar için de kullanılabilir.

Eğer bir karaciğer nakli aldıysanız Nulojix’i kullanmamalısınız. Nulojix ile tedaviye başlamadan önce, doktorunuz Epstein-Barr virüsüne (EBV pozitif) karşı bağışık olduğundan emin olmak için test yapacaktır. EBV’ye hiç maruz kalmadıysanız, ciddi enfeksiyon riski yüksektir.

Önemli bilgi

Nulojix ile tedavi ciddi enfeksiyonlar, kanser veya nakil başarısızlığı da dahil olmak üzere yaşamı tehdit eden bazı durumlar geliştirme riskinizi artırabilir. Bu ilacı kullanmanın yararları ve riskleri hakkında doktorunuzla konuşun. Belatapt kullanan insanlarda ciddi enfeksiyonlar arasında tüberküloz, ciddi bir beyin enfeksiyonu veya nakledilen bir böbrekte başarısızlığa neden olabilecek bir virüs bulunur.

Ateş, şişmiş bezler, grip belirtileri, gece terlemesi, kilo kaybı, kusma veya ishal, ağrılı ya da zor idrara çıkma, idrardaki kan, yeni bir cilt lezyonu, zihinselde herhangi bir değişiklik gibi belirtiler varsa derhal doktorunuzu arayın. Devlet, görme azalması, vücudunuzun bir tarafındaki güçsüzlük, konuşma veya yürüme sorunları veya nakilden yanık ağrı.

Belatacept’e alerjiniz varsa Nulojix’i almamanız gerekir veya

Epstein-Barr virüsüne hiç maruz kalmadıysanız (doktorunuz bunu onaylamak için bir test yapacaktır); veya

Bu ilacı almadan önce

Şimdiye kadar bir karaciğer nakli aldıysanız.

Bu ilacı kullanmanın yararları ve riskleri hakkında doktorunuzla konuşun. Nulojix, enfeksiyonla mücadeleye yardımcı olan kan hücrelerini düşürebilir ve belli miktarda beyaz kan hücresi üretmesine neden olabilir. Bu, kanser, ciddi beyin enfeksiyonu, engellilik veya ölüme yol açan ciddi bir duruma veya böbrek nakli başarısızlığına neden olan bir viral enfeksiyona neden olabilir.

Nulojix’in sizin için güvenli olduğundan emin olmak için, var ise doktorunuza bildirin.

Sitomegalovirüs (CMV); veya

Herhangi bir aşı almayı planlıyorsanız.

Nulojix’in doğmamış bir bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmiyor. Hamiliyseniz veya hamile kalmayı planlıyorsanız doktorunuza bildirin.

Hamiliyseniz veya bir erkeksiniz ve cinsel eşiniz hamile iseniz, adınız bir gebelik kayıt listesine alınmış olabilir. Bu, gebeliğin sonucunu izlemek ve Nulojix’in bebek üzerindeki herhangi bir etkisini değerlendirmek içindir.

Belatapt’in anne sütüne geçip geçmediği veya emzirilen bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmemektedir. Nulojix kullanırken emzirmemelisiniz.

Nulojix IV vasıtasıyla bir damara enjekte edilir. Bir sağlık uzmanı size bu enjeksiyonu verecektir.

Enjeksiyon yavaş verilmelidir ve IV infüzyon tamamlanması en az 30 dakika sürebilir.

Nulojix genellikle böbrek naklinden hemen önce verilir ve yine 5 gün sonra, her 2 ila 4 haftada bir kez verilir. Doktorunuzun doz talimatlarını çok dikkatli izleyin.

Bu ilaç, bağışıklık sisteminizin çalışma biçimini değiştirerek enfeksiyon riskinizi artırabilir. Sık sık tıbbi testlere ihtiyacınız olacaktır.

Reçete Profilaksisi İçin Normal Erişkin Doz

Başlangıç ​​dozu: 10 mg / kg, intravenöz olarak, günde bir kez, 1. gün (nakil günü, implantasyondan önce) ve 5. günde ve 2., 4., 8. ve 12. hafta sonunda; Bakım dozu: 5 mg / kg, intravenöz olarak, 16. haftanın sonunda ve her 4 haftada bir (artı veya eksi 3 gün); Nulojix, basiliximab indüksiyonu, mikofenolat mofetil (MMF) ve kortikosteroidler ile kombinasyon halinde uygulanmalıdır. Klinik çalışmalarda, medyan kortikosteroid dozları ilk 6 hafta boyunca yaklaşık 15 mg’a kadar konik hale getirildi ve nakilden sonraki ilk 6 ay boyunca günde yaklaşık 10 mg kaldı. Kortikosteroid kullanımı klinik deneme deneyimiyle tutarlı olmalıdır.

Nulojix enjeksiyonunuz için bir randevuyu kaçırırsanız talimatlar için doktorunuzu arayın.

Güneş ışınlarına veya bronzlaştırıcı yataklara maruz kalmaktan kaçının. Nulojix cilt kanseri riskini artırabilir. Dışarıda bulunduğunuzda koruyucu giysiler giyin ve güneş kremi (SPF 30 veya üstü) kullanın.

Nulojix kullanırken “canlı” bir aşı almayın. Aşı, bu süre içinde de işe yaramayabilir ve sizi hastalıktan tamamen koruyamaz. Canlı aşılar arasında kızamık, kabakulak, kızamıkçık, çocuk felci, rotavirüs, tifo, sarı humma, varisella (suçiçeği), zoster (zona) ve nazal grip (grip aşısı) bulunmaktadır.

Nulojix nasıl verildi?

Nulojix’e karşı alerjik reaksiyon belirtileri varsa, acil tıbbi yardım alın: kovanlar; Zor solunum; Yüz, dudak, dil veya boğazda şişme.

Ciddi ve bazen ölümcül enfeksiyonlar ortaya çıkabilir. Enfeksiyon belirtileri varsa, hemen doktorunuzu arayın.

Ateş, şişmiş bezler, grip belirtileri, gece terlemesi, mide ağrısı, kusma, diyare, kilo verme

Zihinsel durumunuzdaki herhangi bir değişiklik, vücudunuzun bir tarafındaki güçsüzlük, görme azalması, konuşma veya yürüme sorunları

Idrarınızdaki kan, ağrılı veya zor idrara çıkma, az veya hiç idrar yapma

Nakledilen böbrek aldığınız tarafta ağrı; veya

Yeni bir cilt lezyonu veya boy veya renge dönüşmüş bir köstebek.

Varsa hemen doktorunuzu arayın.

Düşük potasyum – kabızlık, uyuşma veya karıncalanma, yorgunluk, kas güçsüzlüğü, yavaş kalp hızı, bayılma

Yüksek potasyum – mide bulantısı, yavaş veya olağandışı kalp atış hızı, zayıflık, hareket kaybı; veya

Düşük kırmızı kan hücreleri (anemi) – soluk cilt, hafif başlı veya kısa nefes alma hissi, hızlı kalp atış hızı, konsantrasyon problemi.

Ortak Nulojix yan etkileri şunları içerebilir:

Bulantı, diyare, kabızlık

Nulojix doz bilgileri

baş ağrısı

Bir doz özledimse ne olacak?

öksürük

ateş; veya

Aşırı doz verdiysem ne olur?

Ellerinizde veya ayaklarınızda şişme.

Bu, yan etkilerin tam bir listesi değil, bazıları da ortaya çıkabilir. Yan etkileri hakkında doktorunuza danışın. Yan etkileri devlette hükümete bildirebilirsiniz-1088.

Nulojix’i alırken nelere dikkat etmeliyim?

Diğer ilaçlar reçeteli ve reçetesiz ilaçlar, vitaminler ve bitkisel ürünler de dahil olmak üzere belatacept ile etkileşime girebilir. Her sağlık uzmanınıza, şimdi kullandığınız tüm ilaçları ve kullanmaya başladığınız veya kullanmayı bıraktığınız ilaçları bildirin.

3.01.2015-01-14, 5:05:01

Gebelik Kategorisi C Risk göz ardı edilemez

CSA Çizelgesi N Kontrollü bir ilaç değil

Onay Tarihi 04 yıllık hükümetin onayladığı 2011

Rejection Prophylaxis Myfortik, mikofenolik asit, muromonab-cd3, belatacept, Orthoclone OKT3

Nulojix yan etkileri

Nulojix’i etkileyen başka ilaçlar nelerdir?

Nulojix (belatacept)