Omacetaksin (subkütan yol) uygun kullanımı

Dozlama

Kayıp doz

Bir hemşire veya başka bir eğitimli sağlık profesyoneli size bu ilacı verecektir. Bu ilaç cildinizin altında, genellikle midede (karın) veya uyluğa atış olarak verilir.

Bu ilaç bir ilaç rehberi ile birlikte verilmelidir. Bu talimatları dikkatli bir şekilde okuyun ve izleyin. Herhangi bir sorunuz varsa doktorunuzu arayın.

Bu tıbbın evde nasıl verileceğini de öğrenebilirsiniz. Kendinize bir enjeksiyon vermeden önce Kullanım Talimatındaki talimatları okuyun ve uygulayın. Daha fazla ilaç kullanmayın veya doktorunuzun size söylemiş olduğu daha sık kullanmayın. Herhangi bir sorunuz varsa doktorunuzu arayın.

Evde kullanmak

Bu tıbbın dozu farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler sadece bu ilacın ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

Depolama

Bu ilacın sabit bir programda verilmesi gerekir. Bir dozu kaçırırsanız, talimatlar için doktorunuza, evde bakım veren kişiye veya tedavi kliniğine başvurun.

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Eski ilaçları veya ilaçları artık kullanmaya devam etmeyin.

Sağlık uzmanınıza, kullanmadığınız herhangi bir ilacı nasıl elden geçirmeniz gerektiğini sorun.

Şırıngaları evde saklamak için

Kullanılmış şırıngaları, iğneleri veya diğer malzemeleri bir ev çöpüne veya geri dönüşüm kutusuna atmayın. Kullanılmış tüm malzemeleri biyolojik tehlike konteynırlarına koyun ve atmak için doktorunuza verin.