Omeclamox-pak

Omeprazol bir proton pompa inhibitörüdür (PPI). Midenin ürettiği asit miktarını azaltarak çalışır. Klaritromisin ve amoksisilin, antibiyotikler olarak bilinen ilaç sınıfına aittir. Bakterileri öldürerek veya büyümelerini önleyerek çalışırlar. Bununla birlikte, bu ilaç soğuk algınlığı, grip veya diğer virüs enfeksiyonlarında kullanılamaz.

Omeclamox-Pak için Kullanım Alanları

Bu ilaç sadece doktorunuzun reçetesiyle kullanılabilir.

Bir ilacı kullanmaya karar verirken, ilacın alınma riskleri, yapılacak olan iyiye karşı tartılmalıdır. Bu, sizin ve doktorunuzun yapacağı bir karardır. Bu ilaç için aşağıdakiler düşünülmelidir

Bu ilaca veya diğer ilaçlara karşı herhangi bir alışılmadık veya alerjik reaksiyon geçirmiş iseniz doktorunuza bildirin. Gıdalar, boyalar, koruyucular veya hayvanlar gibi alerjiniz varsa diğer sağlık uzmanlarına da söyleyin. Reçetesiz ürünler için, etiketi veya paket bileşenlerini dikkatle okuyun.

Omeclamox-Pak ™ ‘ın pediyatrik popülasyonda yaşla ilişkisi üzerine uygun çalışmalar yapılmamıştır. Güvenlik ve etkinlik tespit edilmemiştir.

Bugüne kadar yapılan uygun çalışmalar, Yaşlılarda Omeclamox-Pak ™ ‘ın kullanımını sınırlayan geriatrik özel problemleri göstermedi. Bununla birlikte, yaşlı hastalarda böbrek sorunlarına yakalanma olasılığı daha yüksektir ve bu durum böbrek rahatsızlığına yakalanma ihtimaline ve bu ilacı alan hastalar için doz ayarlamasına ihtiyaç duyabilir.

Emzirirken bu ilacı kullanırken bebek riskini belirlemek için kadınlarda yeterli bir çalışma yoktur. Emzirirken bu ilacı almadan önce olası risklere karşı potansiyel faydaları tartın.

Bazı ilaçlar birlikte kullanılmamasına rağmen diğer durumlarda etkileşim olabileceği halde iki farklı ilaç birlikte kullanılabilir. Bu durumlarda doktorunuz dozu değiştirmek isteyebilir veya başka önlemler gerekebilir. Bu ilacı aldığınızda, aşağıda listelenen ilaçlardan herhangi birini alıp almadığınızı uzmanınızın bildirebilmesi özellikle önemlidir. Aşağıdaki etkileşimler, potansiyel önemleri temel alınarak seçilmiştir ve her şey dahil değildir.

Omeclamox-Pak’ı Kullanmadan Önce

Bu ilacın aşağıdaki ilaçlardan herhangi biriyle kullanılması önerilmez. Doktorunuz size bu ilaçla tedavi etmemeye karar verir veya aldığınız diğer ilaçlardan bazılarını değiştirmeye karar verebilir.

Bu ilacı aşağıdaki ilaçlardan herhangi biriyle kullanmak genellikle tavsiye edilmez, ancak bazı durumlarda gerekebilir. Her iki ilaç birlikte verilirse, doktorunuz dozu değiştirebilir veya ilaçlardan birini veya her ikisini birden ne sıklıkta kullandığınızdan vazgeçebilirsiniz.

Bu ilacı aşağıdaki ilaçlardan herhangi biriyle kullanmak, bazı yan etkilerde artma riskine neden olabilir, ancak her iki ilacın kullanılması da sizin için en iyi tedavi olabilir. Her iki ilaç birlikte verilirse, doktorunuz dozu değiştirebilir veya ilaçlardan birini veya her ikisini birden ne sıklıkta kullandığınızdan vazgeçebilirsiniz.

Bazı ilaçlar, yemek yeme ya da belirli yiyecek türlerini yemenin yakınında ya da çevresinde kullanılmamalı, çünkü etkileşimler ortaya çıkabilir. Bazı ilaçlarla alkol veya tütün kullanma da etkileşimlere neden olabilir. İlaçlarınızı gıda, alkol veya tütünden kullanma konusunda sağlık uzmanınızla görüşün.

Diğer tıbbi problemlerin varlığı bu ilacın kullanımını etkileyebilir. Özellikle başka tıbbi problemleriniz varsa doktorunuza bildirdiğinizden emin olun

Bu ilacı sadece doktorunuzun talimatına uyarak alın. Daha fazla almayın, daha sık almayın ve doktorunuzun emrettiğinden daha uzun süre kullanmayın.

Omeclamox-Pak ™ opak, lavanta ve gri omeprazol kapsülleri, opak, şeftali ve portakal amoksisilin kapsülleri ve 2 beyaz tablet klaritromisin içeren tek bir günlük yönetim kartı ile birlikte gelir.

Kapsülleri ve tabletleri tamamen yutun. Ezmeyin, kırmayın, çiğneyin veya herhangi birini açın. Sabah ve akşam yemeklerinden önce, her dozu boş bir mideye koyun.

İlk birkaç dozdan sonra iyi hissetseniz bile bu ilacı tam tedavi süresi için kullanmaya devam edin. İlacı çok erken kapatmayı bırakırsanız, enfeksiyonunuz netleşmeyebilir.

Bu tıbbın dozu farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler sadece bu ilacın ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

Bu ilacın bir dozunu kaçırırsanız, mümkün olan en kısa sürede alınız. Bununla birlikte, bir sonraki dozunuz için hemen hemen vaktiniz varsa, kaçırılan dozu atlayın ve normal doz programınıza dönün. Doz dozlarını ikiye katlama.

İlacı, ısı, nem ve direkt ışıktan uzakta oda sıcaklığında kapalı bir kapta saklayın. Donmaya devam edin.

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Eski ilaçları veya ilaçları artık kullanmaya devam etmeyin.

Sağlık uzmanınıza, kullanmadığınız herhangi bir ilacı nasıl elden geçirmeniz gerektiğini sorun.

Düzenli ziyaretlerde doktorunuzun ilerlemenizi kontrol etmesi önemlidir. Bu, doktorunuzun ilacın düzgün çalışıp çalışmadığını görmesine ve kullanmaya devam etmeye devam edip etmeyeceğinize karar vermesine izin verir. İstenmeyen etkileri kontrol etmek için kan, idrar ve diğer laboratuvar testleri gerekli olabilir. Durumunuz düzelmezse veya kötüleşirse bunu doktorunuzla konuşun.

Bazı ergot ilaçları (örneğin dihidroergotamin, ergotamin, D.H.E. 45®, Ergomar®, Ergostat® veya Migranal®) veya pimozid (Orap®) kullanıyorsanız bu ilacı kullanmayın. Bu ilaçları birlikte kullanmak ciddi yan etkilere neden olabilir.

Omeclamox-Pak’ın Doğru Kullanımı

Bu ilaç, anafilaksi de dahil olmak üzere ciddi alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Anafilaksi hayatı tehdit edici olabilir ve acil tıbbi müdahale gerektirir. Bunu kullanırken döküntü, kaşıntı, ateş veya titreme, ses kısıklığı, ciltteki yara veya ülserler, nefes darlığı sorunları, yutma sorunu veya elleriniz, yüzünüz, ağızda veya boğazınızda şişme varsa hemen doktorunuzu arayın. Tıp.

Doktorunuzun hamile mi yoksa hamile kalmayı mı planladığından emin olun. Bu ilacı kullanırken hamile kalırsanız, derhal doktorunuza bildirin.

Bu ilaç ishale neden olabilir ve bazı durumlarda şiddetli olabilir. Bu ilacı almayı bıraktıktan sonra 2 ay veya daha fazla sürebilir. Önce doktorunuza danışmadan diyare tedavisi için herhangi bir ilaç kullanmayın. Herhangi bir sorunuz varsa veya hafif ishal devam ederse veya daha da kötüleşirse, doktorunuza danışın.

Ateş, eklem ağrısı, deri döküntüsü, vücudunuzun şişmesi, ayak veya ayak bilekleri veya bu ilacı aldıktan sonra olağandışı kilo alma durumunda hemen doktorunuza danışın. Bunlar akut interstisyel nefrit semptomları olabilir.

Sizi tedavi eden herhangi bir doktor veya diş hekiminin bu ilacı kullandığınızı bildiğinden emin olun. Bu ilaç, bazı tıbbi testlerin sonuçlarını etkileyebilir.

Bu ilacı kullanmadan önce Filipinli, Çinli, Japonca, Korece veya Tayvanlı gibi akrabalarınız varsa doktorunuza bildirin.

Doktorunuzla görüşülmedikçe başka ilaçları almayın. Buna reçeteli veya reçetesiz ilaçlar (tezgah üstü [OTC]) ilaçları ve bitkisel veya vitamin takviyeleri dahildir.

Gerekli etkileri yanında bir ilaç istenmeyen bazı etkilere neden olabilir. Her ne kadar bu yan etkilerin hepsi oluşabilirse de, meydana gelirlerse tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyabilirler.

Omeclamox-Pak Kullanılırken Önlemler

Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse derhal doktorunuza danışın.

Genellikle tıbbi müdahaleye ihtiyaç duymayan bazı yan etkiler olabilir. Vücudunuz ilaca uyum sağladığı için tedavi sırasında bu yan etkiler kaybolabilir. Ayrıca, sağlık uzmanınız size bazı yan etkileri önleme veya azaltma yollarını söyleyebilir. Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri devam ederse veya rahatsız edici iseniz veya onlarla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, sağlık uzmanınıza danışın.

Listelenmeyen diğer yan etkiler bazı hastalarda da ortaya çıkabilir. Başka etkiler fark ederseniz, sağlık uzmanınıza danışın.

Kullanılabilirlik Rx Sadece reçete

Gebelik Kategorisi C Risk göz ardı edilemez

Omeclamox-Pak Yan Etkileri

Omeclamox-Pak (amoksisilin / klaritromisin / omeprazol)

CSA Çizelgesi N Kontrollü bir ilaç değil

Helicobacter Pylori Enfeksiyon omeprazol, amoksisilin, pantoprazol, Nexium, metronidazol, Prilosec, Protonix, Flagyl, lansoprazol, esomeprazol, Prevasit, klaritromisin, tetrasiklin, Aciphex, Biaxin, Amoksil, rabeprazol, Pepto- Bismol, bizmut subsalisilat, Prevpac, Kaopectate, Pylera, Biaxin XL, Prevacid SoluTab