Oriplazmin

Vitreomaküler yapışmayı tedavi etmek.

Orisplasmin insan plazmininin bir şeklidir. Vitreomaküler yapışmaya yol açan proteinleri çözerek çalışır.

Bunlardan herhangi biri geçerli ise hemen doktorunuza veya sağlık uzmanınıza başvurun.

Bazı tıbbi durumlar oriplazm ile etkileşime girebilir. Herhangi bir tıbbi durumunuz varsa, özellikle aşağıdakilerden herhangi biri sizin için geçerliyse, doktorunuza veya eczacınıza bilgi verin

Bazı İLAÇLAR OKSİPLASIN İLE İLİŞKİLİ OLABİLİR. Bununla birlikte, oriplazmin ile spesifik etkileşimler bilinmemektedir.

Ocriplasmin, aldığınız diğer ilaçlarla etkileşim kurabilir mi, sağlık uzmanınıza danışın. Herhangi bir ilacın dozunu başlatmadan, durdurmadan veya değiştirmeden önce doktorunuza danışın.

Oriplazmin’i doktorunuzun talimatına uygun olarak kullanın. Tam dozlama talimatları için ilacın üzerindeki etikete bakın.

Ocriplasmin kullanımıyla ilgili sorularınızı doktorunuza danışın.

Bütün ilaçlar yan etkilere neden olabilir, ancak birçok insanın yan etkisi yoktur. ORTAK yan etkilerin çoğunun devam etmesi veya rahatsız olması durumunda doktorunuza danışın

Yüzenleri görmek.

Şiddetli alerjik reaksiyonlar (kızarıklık, ürtiker, kaşıntı, solunum güçlüğü, göğüste sızma, ağız, yüz, dudaklar veya dilde şişme); Enjeksiyon yapıldığı yerde kanama; Göz ağrısı, kızarıklık veya şişme; Görme değişiklikleri (örneğin bulanık görme, ışığa duyarlılık).

Bu, meydana gelebilecek tüm yan etkilerin tam bir listesi değildir. Yan etkiler hakkında sorularınız varsa, sağlık uzmanınıza danışın. Yan etkileri hakkında doktorunuza danışın. Yan etkileri uygun ajansa bildirmek için lütfen FDA’ya Raporlama Sorunları Rehberi’ni okuyun.

1-800-222-1222 (Amerikan Zehir Kontrol Merkezleri Birliği), yerel zehir kontrol merkeziniz veya acil servise hemen başvurun.

Ocriplasmin bir sağlık uzmanı tarafından işlenir ve saklanır. Evde saklamayacaksın.

Bu bilgi, oristoplazmin veya başka herhangi bir ilacın alınıp alınmamasına karar vermek için kullanılmamalıdır. Hangi ilaçların sizin için uygun olduğuna karar vermek için yalnızca sağlık uzmanınız size bilgi ve eğitim verir. Bu bilgi herhangi bir tıbbın herhangi bir hastayı veya sağlık durumunu tedavi etmek için güvenli, etkili veya onaylanmış olduğunu onaylamamaktadır. Bu sadece orispirasmin hakkında genel bilgilerin kısa bir özetidir. Oligoplazmin için geçerli olabilecek olası kullanımlar, yönergeler, uyarılar, önlemler, etkileşimler, olumsuz etkiler veya riskler hakkındaki tüm bilgileri DEĞİLDİR. Bu bilgi, özel bir tıbbi tavsiye değildir ve sağlık uzmanınızdan aldığınız bilgilerin yerini almaz. Ocriplasmin kullanmanın riskleri ve faydaları hakkında eksiksiz bilgi için sağlık uzmanınızla görüşün.