Paklitaksel protein bağlı

Paclitaxel protein bağlı vücudun kanser hücrelerinin büyümesi ve yayılmasına müdahale eden bir kanser tıbbı.

Paklitaksel protein bağlı meme kanseri, akciğer kanseri ve pankreas kanseri tedavisinde kullanılır.

Paclitaxel protein bağlı bazen diğer kanser ilaçları ile verilir.

Paclitaxel proteinine bağlı da bu ilaç rehberinde listelenmeyen amaçlar için kullanılabilir.

Çok düşük bir beyaz küre sayısı varsa, paklitaksel proteine ​​bağlı olmamalısınız.

Alerjik olduğunuzda paklitaksel proteine ​​bağlı olmamalısınız veya alerjiniz varsa

Düşük bir beyaz kan hücresi sayısı; veya

Şiddetli karaciğer hastalığı.

Paklitaksel proteine ​​bağlı olduğundan emin olmak için sizin için güvenli olduğunu doktorunuza bildirin

karaciğer hastalığı

böbrek hastalığı

Kalp hastalığı, kalp ritim bozukluğu; veya

Kemik iliği bastırma.

Hamiliyseniz, paklitaksel protein bağını kullanmayın. Doğmamış bebeğe zarar verebilir. Tedavi sırasında gebeliği önlemek için etkili doğum kontrolü kullanın.

Bu tıbbı alırken gebeliği önlemek için doğum kontrolünü kullanın; ister erkek ister kadın olsun. Her iki ebeveyn tarafından da paklitaksel protein kullanımına bağlı doğum kusurlarına neden olabilir. Tedaviniz bittikten sonra gebeliği önlemenin ne kadar süreceği konusunda doktorunuzun talimatlarını izleyin.

Bu ilacın anne sütüne geçip geçmediği veya emzirilen bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmemektedir. Paklitaksel protein bağlı iken emzik beslememelisiniz.

Paclitaxel protein bağlı bir damara bir IV vasıtasıyla enjekte edilir. Bu enjeksiyonu bir klinik veya hastane ortamında alacaksınız.

Paclitaxel protein bağlı genellikle göğüs kanseri için her 3 haftada bir verilir. Akciğer kanseri veya pankreas kanseri için bu ilaç, 21 günlük veya 28 günlük tedavi döngüsünde verilir ve yalnızca ilacın her döngüsünün ilk 1-2 haftasında alınması gerekebilir. Doktorunuzun doz talimatlarını çok dikkatli izleyin.

İlaç enjekte edildiğinde IV iğnesinin etrafında herhangi bir yanma, ağrı veya şişlik hissederseniz bakıcılarına söyle.

Paclitaxel protein bağlı vücudunuzun enfeksiyonlarla savaşmasına yardımcı olan ve kanınızın pıhtılaşmasına yardımcı olan kan hücrelerini azaltabilir. Kanınızın sıklıkla test edilmesi gerekecek. Kanser tedaviniz bu testlerin sonuçlarına dayanarak ertelenebilir.

Paklitaksel protein bağlı enjeksiyon için bir randevuyu kaçırırsanız talimatlar için doktorunuzu arayın.

Acil tıbbi yardım isteyin veya 1-800-222-1222 numaralı telefondan Poison Help (Poison Yardım) hattını arayın.

Paclitaxel protein bağlıysa gözleriniz, ağzınızda veya burnunuzda veya cildinizde zararlı olabilir. Cilt ile teması halinde alanı sabun ve su ile yıkayın veya gözleri düz su ile iyice yıkayın.

Bu ilaç vücut sıvılarına (idrar, dışkı, kusma) geçebilir. Bir doz aldıktan sonra en az 48 saat boyunca vücut sıvılarınızın ellerinizle veya diğer yüzeylerle temas etmesine izin vermeyin. Bakıcılar bir hastanın vücut sıvılarını temizlerken, kirlenmiş çöpleri veya çamaşırları tutarken veya bez değiştirirken lastik eldiven giymelidir. Eldivenleri çıkarmadan önce ve sonra ellerinizi yıkayın. Kirli giysileri ve çarşafları diğer çamaşırlardan ayrı olarak yıkayın.

Allerjik reaksiyon belirtileri varsa acil tıbbi yardım alın: kovanlar; Zor solunum; Yüz, dudak, dil veya boğazda şişme.

Varsa hemen doktorunuzu arayın

Ellerinizde veya ayaklarınızdaki uyuşma, karıncalanma, ağrı veya zayıflık

Ani göğüs ağrısı veya rahatsızlık, hırıltı, kuru öksürük, nefes darlığı

Düşük kan hücresi sayısı – ateş, titreme, grip benzeri semptomlar, şişmiş diş etleri, ağız yaraları, deride yaralar, hızlı kalp hızı, soluk cilt, kolay morarma, olağandışı kanama, hafif başlı hissi

Bacağınızdaki kan pıhtılarının belirtileri – bir veya iki bacağındaki ağrı, şişme, sıcaklık veya kızarıklık

Dehidrasyon belirtileri – çok susamış veya sıcak hissi, idrar yapamama, aşırı terleme veya sıcak ve kuru cilt; veya

Şiddetli deri reaksiyonu – ateş, boğaz ağrısı, yüzünüzde veya dilinizdeki şişme, gözlerinizde yanma, cilt ağrısı, ardından kırmızı veya mor cilt döküntüsü (özellikle yüz veya üst vücutta) dökülür ve kabarcıklanma ve soyulmaya neden olur.

Genel yan etkiler aşağıdakileri içerebilir:

Dehidrasyon, düşük kan hücresi sayıları, enfeksiyon bulguları

Soluk cilt, zayıflık, yorgun his

Düzensiz kalp atışları

Ellerinizde veya ayaklarınızın şişmesi

Kas ve eklem ağrısı

Anormal karaciğer fonksiyon testleri

Bulantı, kusma, diyare; veya

Saç dökülmesi, hafif döküntü.

Bu, yan etkilerin tam bir listesi değil, bazıları da ortaya çıkabilir. Yan etkileri hakkında doktorunuza danışın. Yan etkileri 1-800-FDA-1088 numaralı telefondan FDA’ya bildirebilirsiniz.

Meme Kanseri İçin Normal Erişkin Doz

260 mg / m2, her 3 haftada bir 30 dakika boyunca intravenöz olarak uygulanır

Küçük Hücreli Dışı Akciğer Kanseri İçin Normal Erişkin Doz

Her 21 günlük döngünün 1., 8. ve 15. günlerinde 30 dakika boyunca intravenöz infüzyon olarak verilen 100 mg / m2. Önerilen karboplatin dozu, paclitaxel proteinine bağlı uygulamayı tamamladıktan hemen sonra başlayarak, her 21 günlük döngünün 1. Gününde 6 mg * dak / mL hedef AUC’dir .; Karboplatin dozunun hesaplanması için Calvert Formülü: 125 mL / dakika ile sınırlandırılmış GFR ile toplam karboplatin dozu (mg) = (hedef AUC) x (GFR + 25). 6 mg * dak / mL karboplatin hedef AUC için, sonuçtaki maksimum karboplatin dozu 900 mg’dır.

Pankreas Kanseri İçin Normal Erişkin Doz

Her 28 günlük döngünün 1., 8. ve 15. günlerinde 30-40 dakika boyunca intravenöz infüzyon olarak verilen 125 mg / m2; Her 28 günlük döngünün 1., 8. ve 15. günlerinde paklitaksel proteine ​​bağlı kaldıktan hemen sonra gemsitabain uygulayın; Onaylı endikasyon: Gemsitabin ile kombinasyon halinde birinci basamak tedavisi olarak pankreasta metastatik adenokarsinom.

Diğer ilaçlar reçeteli ve reçetesiz ilaçlar, vitaminler ve bitkisel ürünler de dahil olmak üzere paclitaxel protein bağlıdır. Her sağlık uzmanınıza, şimdi kullandığınız tüm ilaçları ve kullanmaya başladığınız veya kullanmayı bıraktığınız ilaçları bildirin.

 Cerner Multum, Inc. Sürüm: 9.02. Tadilat Tarihi: 2015-08-04, 10:49:10 AM.