Pegloticase (intravenöz yol) önlemleri

Bu ilacı alırken doktorunuz sizi yakından kontrol edecektir. Bu, doktorunuzun ilacın düzgün çalışıp çalışmadığını görmesine ve almaya devam edip etmeyeceğinize karar vermesine olanak tanır. İstenmeyen etkileri kontrol etmek için kan testleri gerekebilir.

Bu ilaç, anafilaksi adı verilen ciddi bir alerjik reaksiyona neden olabilir. Anafilaksi hayatı tehdit edici olabilir ve acil tıbbi müdahale gerektirir. Kaşıntı, ürtiker, kaşıntı, baş dönmesi, nefes darlığı, ellerinizdeki şişme, yüz, ağız veya diliniz, nefesle ya da yutma ile ilgili sıkıntılarınız veya ilacı aldıktan sonra göğüs ağrınız varsa hemen doktorunuzu arayın.

Bu ilaç döküntü, kaşınma veya cildin kızarıklığı, nefes darlığı, sıcaklık hissi veya yüz kızarıklığı, boyun, kollar ve bazen üst göğüs veya göğüs rahatsızlığı veya ağrı gibi infüzyon reaksiyonlarına neden olabilir. Enjeksiyonu alıyor veya aldıktan sonra 2 saat içinde. Bu semptomlardan herhangi birine sahipseniz hemen doktorunuza veya hemşiresine söyleyin.

Afrikalı veya Akdenizli soy ailenin hastaları ciddi yan etkiler riski altındadır ve bu ilacı almadan önce doktorları tarafından dikkatlice değerlendirilmelidir.

Gut parlamaları, bu ilacı almaya başladığınızda ilk üç ayda ortaya çıkabilir. Gut parlaması olsa bile bu ilacı almayı bırakmayın. Doktorunuz, gutun kötüleşmesini azaltmak ve önlemek için size ilaç (örn., Kolşisin, steroidal olmayan antienflamatuar ilaç veya NSAID) verebilir.

Doktorunuzla görüşülmedikçe başka ilaçları almayın. Buna reçeteli veya reçetesiz ilaçlar (tezgah üstü [OTC]) ilaçları ve bitkisel veya vitamin takviyeleri dahildir.