Penis büyütme

İnternet, haplardan penis uzatıcısına kadar her şeyi satan web siteleri ile çalkalanıyor ve erkekliğinizin uzunluğunu ve çevresini artırabiliyor. Ancak bu tedaviler işe yarıyor mu?

Penis boyutu hakkında erkeklerin kaygısı, klinik olarak ispatlanmamış “erkek geliştirme ürünleri” nde dünya çapında bir multi milyon sterlin üretim yapmıştır.

Birçok erkek penislerinin çok küçük olduğunu düşünürken, araştırmalar çoğu erkeğin penisinin normal olduğunu ve ilgilenilmelerine gerek olmadığını göstermektedir. Cinsel tıp danışmanı Profesör Kevan Wylie, penis boyutları ile ilgili endişeleri bulunan erkeklerin, çoğunlukla etkisiz, pahalı ve potansiyel olarak zararlı olan tedavileri denemeden önce bir sağlık uzmanıyla konuşmayı düşünmesi gerektiğini söylüyor.

Penisinin büyüklüğünden endişe eden bir çok erkek genellikle genel vücut imajı sorunlarına sahiptir “diyor ve ekliyor:” Ne olurlarsa, zavallı vücut imgelerini penislerine odakladılar.

Cerrahi dışı tedaviler

Genellikle, danışmanlık, benlik saygısı oluşturarak, beden imajıyla ilgili çarpık görüşleri düzelterek ve insanları cazip kılan şey hakkında daha fazla şey öğrenerek, hastaya gerçek bir fark yaratabilir.

Penisinizi güvenle büyütmek için fazlaca şey yapamazken, erkekler vücudunda kendilerini daha güvende hissettirmek için çeşitli şeyler yapabilirler.

Profesör Wylie, piyasadaki farklı penis büyütme ürün ve tedavilerinin kanıtlarını, etkililiğini ve güvenliğini değerlendirir.

Bu ürünler genellikle penisini büyüttüğünü iddia eden vitaminler, mineraller, otlar veya hormonlar içerir. Etkileyici iddialarına rağmen, bu ürünlerin çalıştığını ve hatta bazıları zararlı olabilecek hiçbir klinik kanıt bulunmamaktadır. ABD’deki Maryland Üniversitesi bunlardan bazıları üzerinde bir analiz yaptı ve kurşun, böcek öldürücü, E. coli bakteri ve hayvan dışkı izlerini buldu.

Onlar tamamen zaman kaybı “diyor Professor Wylie:” Hapların ve losyonların kanıtlanmış bir faydası yok. Etkili olsaydı, kimyagerlerden satılacaklardı. Bir losyon kullanmak, bir erkeğin penisiyle daha fazla aşina olmasına yardımcı olabilir, bazı erkekler utangaçtır. Bu yüzden losyonlar, bir erkeğin penisiyle daha rahat olmasına yardımcı olabilir, ancak kesinlikle daha büyük olmaz.

Penis pompaları, penisin üzerine bir tüp yerleştirmek ve ardından bir vakum oluşturmak için havayı pompalamaktır. Vakum penisten kan çeker ve şişer hale gelir. Vakum aygıtı bazen iktidarsızlığın kısa vadeli tedavisinde kullanılır. Fakat bir penis pompasının aşırı kullanılması penisin dokusuna zarar verebilir, bu da ereksiyonların zayıflamasına yol açar.

Haplar ve losyonlar

Bu cihazların boyut açısından önemli bir uzun vadeli kazanç sağladığına dair çok az kanıt var “diyor Professor Wylie:” Bir pompayı günde birkaç dakika kullanmak penis boyutunu artırmak için hiçbir şey yapmaz.

Bu teknik, bazen bir çekiş cihazı olarak adlandırılan, sarkık penisin üzerinde gerginleştirmek için bir ağırlık veya küçük uzanan bir çerçeve yerleştirmeyi içerir. Profesör Wylie ağırlığın penisini uzatacağına dair klinik bir kanıt bulunmadığını ve penise kalıcı hasar verebileceğini söyledi. Bununla birlikte, traksiyon cihazlarında daha iyi sonuçlar bildirilmiştir.

Çekiş cihazlarının özellikle küçük ebatlı erkeklerde bazı etkileri olabileceğine dair bazı kanıtlar var “diyor ve ekliyor:” Altı aydır çekiş cihazlarını kullanan bazı hastalar 1-2 cm büyüklüğünde bir artış fark ettiler. Bununla birlikte, bu tür tedaviler bir doktor gözetiminde olmadan başlatılmamalıdır.

Jelqing, ereksiyon boyutunu arttırmak amacıyla defalarca sarkık penisin başparmağını ve işaret parmağını kullanarak çekilmesini içeren bir alıştırmadır. Fikir çekme egzersizlerinin penisin sertleşmiş dokusunun kan kapasitesini artıracağı ve bunun da penisin uzunluğunun ve çevresinin arttığı iddiası var.

Tıpkı losyonları kullanmak gibi bu teknik, bazı erkeklerle sarkık bir penis ile vücutlarında daha rahat olmalarına yardımcı olan düz bir penis arasındaki boyuttaki önemli farklılıkları daha iyi anlamalarına yardımcı olabilir “diyor Professor Wylie.” Fakat bilimsel bir kanıt bulunmamaktadır. Jelqing’in penis boyutunu artırabileceğini öneririz.

Vakum cihazları

Penis kuşağını arttırmak için bazı cerrahi teknikler vücudun başka bir yerinden alınan yağın penise enjekte edilmesini içerir. Bazı çalışmalarda 1.4-4 cm’lik bir çevrede artış bildirilmiştir. Bununla birlikte, erkekleri daha uzun bir süre izleyen çalışmalar, hayal kırıklığı, skarlasma, topaklık ve enfeksiyon gibi komplikasyonlarla hayal kırıklığı yaratan sonuçlar ortaya koyuyor. Hâlâ deneysel aşamasında olan bir başka yöntem, mil etrafında doku hücreleri ile dolu tüp benzeri bir biyolojik olarak parçalanabilir çerçeve sarmak için penis derisini geri çekmeyi içerir.

Profesör Wylie, biyolojik olarak parçalanabilen çerçevelerin yağ enjeksiyonundan daha iyi sonuçlar verdiğini söylüyor. “Yağ enjekte etme problemi, zamanla vücudun yağ emilimini sağlayacak ve bu da penisin orijinal boyutuna geri dönmesine neden olabilir” diyor.

En yaygın teknik, penisini kasık kemiğine bağlayan bağın kesilmesini ve ekstra uzunluğa izin vermek için penis tabanında bir deri grefti yapılmasını içerir. Profesör Wylie, ameliyatın 2 cm’lik sarkık penis için ortalama bir kazanç sağlayabileceğini, ancak dik penisin boyutunda herhangi bir değişiklik olmayacağı görüşündedir. Üstelik, dik penis ameliyat öncesi kadar yüksek olmayacaktır, çünkü kesilen bağ artık destek sağlamamaktadır.

Wylie, bu tedaviyi yürüten birçok insan bu açısal kaybı gerçekten takdir etmiyor “diyor ve ekliyor:” Cinsiyeti oldukça rahatsız edebilir. Eşinizle çok daha fazla manevra yapmanız gerekiyor. Sarkık uzunlukta 2 cm’lik bir kazanç avantajı, ereksiyon açısının kaybolmasından çok daha önemlidir.

Penis büyütme ameliyatı kozmetik amaçlı olduğu için bu forumda bulunması pek olası değildir.

Büyük bir bağırsak olan erkekler için, liposuction, karın altındaki yağları çıkarmak için cerrahi bir prosedür, penisini daha büyük görünmelerini sağlayabilir. Kasık bölgesi çevresindeki aşırı yağın alınması, kısmen gömülü penisin daha belirgin olmasına neden olabilir.

Profesör Wylie, kozmetik sonuçların genellikle hastalar tarafından makul kabul edildiğini söylüyor. “Liposuction, kısa vadede 2 cm’lik bir kazanç ile sonuçlanabilir, ancak hasta tekrar kilo verdiyse, yağ kasık bölgesine dönecektir” diyor.

Penil uzatıcılar

Prosedür, hastaya güven artırmayı sağlayabilir, ancak uzun vadede sürdürülebilmesi için diyetlerini iyileştirmesi ve egzersiz yapması gerekir.

Bununla birlikte, tüm cerrahi işlemler gibi, liposuction da yan etkiler ve komplikasyonlar riski taşır. Liposuction’un riskleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Sağlığınızdan endişe duyuyorsanız, Man MOT’a bir göz atın, gizli bir online ameliyat, burada bir doktorla anonim olarak konuşabilirsiniz.

Choices araçlarını görüntülemek için JavaScript ve Flash Player gereklidir.

Jelqing

JavaScript, tarayıcı seçenekleriniz aracılığıyla açılabilir. Flash Player’ın bir sürümüne sahip değilseniz öncelikle Adobe Systems Incorporated sitesinden ücretsiz Adobe Flash Player ‘ı indirebilirsiniz.

Choices araçlarını görüntülemek için JavaScript ve Flash Player gereklidir.

Penis cerrahisi

JavaScript, tarayıcı seçenekleriniz aracılığıyla açılabilir. Flash Player’ın bir sürümüne sahip değilseniz Adobe Systems Incorporated sitesinden ücretsiz Adobe Flash Player ‘ı indirebilirsiniz.

26/02 /

26/02 /

Penisini temiz, sağlıklı ve amacına uygun tutmak için bilmeniz gereken tek şey

Çoğu erkek penisinin yeterince büyük olmadığını düşünüyor ancak araştırmalar, endişe duyulmaması gerektiğini gösteriyor

Penis kalça cerrahisi

Penis uzunluğu ameliyatı

Liposuction

Penis sağlığı

Penis boyutu