Phentermine ve topiramate (oral yol) doğru kullanımı

Dozlama

Kayıp doz

Bu ilacı sadece doktorunuzun talimatına uyarak alın. Daha fazla almayın, daha sık almayın ve doktorunuzun emrettiğinden daha uzun süre kullanmayın. Fazlaca alınıyorsa alışkanlık haline gelebilir (zihinsel veya fiziksel bağımlılığa neden olabilir).

Bu ilaç ilâç rehberi ile birlikte gelir. Talimatları dikkatli bir şekilde okuyun ve izleyin. Herhangi bir sorunuz varsa doktorunuza sorun.

Bu ilacı günde bir kez, yiyecek olsun veya olmasın sabah alın. Uykusuzluğun önlenmesi için akşamları bu ilacı kullanmaktan kaçının.

Uzun süreli salınım kapsülünü tamamen yutun. Ezmeyin, kırmayın ya da çiğneyin.

Düşük kalorili bir diyet planı ve düzenli egzersiz için dikkatli bir şekilde doktorunuzun talimatlarını izleyin. Herhangi bir egzersiz programına başlamadan önce doktorunuzla konuşun.

Doktorunuz tedavinin ilk 12 haftasında belli miktarda kilo vermezseniz bu ilacı almayı bırakmanız gerektiğini söylemelidir.

Depolama

Böbrek taşlarının engellenmesine yardımcı olmak için bu ilacı alırken her gün ekstra su içmeniz önemlidir.

Bu tıbbın dozu farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler sadece bu ilacın ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

Bu ilacın bir dozunu kaçırırsanız, mümkün olan en kısa sürede alınız. Bununla birlikte, bir sonraki dozunuz için hemen hemen vaktiniz varsa, kaçırılan dozu atlayın ve normal doz programınıza dönün. Doz dozlarını ikiye katlama.

İlacı, ısı, nem ve direkt ışıktan uzakta oda sıcaklığında kapalı bir kapta saklayın. Donmaya devam edin.

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Eski ilaçları veya ilaçları artık kullanmaya devam etmeyin.

Sağlık uzmanınıza, kullanmadığınız herhangi bir ilacı nasıl elden geçirmeniz gerektiğini sorun.