Pms-mometazon

Pms-Mometazon için kullanır

Terapötik Sınıf: Kortikosteroid, Güçlü

Farmakolojik Sınıf: Mometasone

Bu ilaç sadece doktorunuzun reçetesiyle kullanılabilir.

Bir ilacı kullanmaya karar verirken, ilacın alınma riskleri, yapılacak olan iyiye karşı tartılmalıdır. Bu, sizin ve doktorunuzun yapacağı bir karardır. Bu ilaç için aşağıdakiler düşünülmelidir

Bu ilaca veya diğer ilaçlara karşı herhangi bir alışılmadık veya alerjik reaksiyon geçirmiş iseniz doktorunuza bildirin. Gıdalar, boyalar, koruyucular veya hayvanlar gibi alerjiniz varsa diğer sağlık uzmanlarına da söyleyin. Reçetesiz ürünler için, etiketi veya paket bileşenlerini dikkatle okuyun.

Bugüne kadar yapılmış uygun çalışmalar, 2 yaş ve üzeri çocuklarda mometazon topik krem ​​ve merhemi, 12 yaş ve üstü çocuklarda lokal losyonu sınırlandıran pediatrik özel problemleri göstermedi. Bununla birlikte, bu ilacın toksisitesi yüzünden dikkatle kullanılmalıdır. Çocuklar ciddi yan etkilere neden olabilecek deriden büyük miktarlar emebilirler. Çocuğunuz bu ilacı kullanıyorsa, doktorunuzun talimatlarını çok dikkatli izleyin. Topikal krem ​​ve merhemin 2 yaşından küçük çocuklarda kullanılması ve 12 yaşından küçük çocuklarda topikal losyon kullanılması önerilmez.

Bugüne kadar yapılmış uygun çalışmalar, yaşlı hastalarda mometazonun topikal kullanımını sınırlayacak geriatrik spesifik problemler göstermedi.

Pms-Mometasone Kullanmadan Önce

Emzirirken bu ilacı kullanırken bebek riskini belirlemek için kadınlarda yeterli bir çalışma yoktur. Emzirirken bu ilacı almadan önce olası risklere karşı potansiyel faydaları tartın.

Bazı ilaçlar birlikte kullanılmamasına rağmen diğer durumlarda etkileşim olabileceği halde iki farklı ilaç birlikte kullanılabilir. Bu durumlarda doktorunuz dozu değiştirmek isteyebilir veya başka önlemler gerekebilir. Başka reçeteli veya reçetesiz (tezgah üstü [OTC]) ilaç kullanıyorsanız, sağlık uzmanınıza bildirin.

Bazı ilaçlar, yemek yeme ya da belirli yiyecek türlerini yemenin yakınında ya da çevresinde kullanılmamalı, çünkü etkileşimler ortaya çıkabilir. Bazı ilaçlarla alkol veya tütün kullanma da etkileşimlere neden olabilir. İlaçlarınızı gıda, alkol veya tütünden kullanma konusunda sağlık uzmanınızla görüşün.

Diğer tıbbi problemlerin varlığı bu ilacın kullanımını etkileyebilir. Özellikle başka tıbbi problemleriniz varsa doktorunuza bildirdiğinizden emin olun

Bu bölüm, mometazonu içeren bir dizi ürünün doğru kullanımı hakkında bilgi sağlar. Pms-Mometasone’a özgü olmayabilir. Lütfen dikkatle okuyun.

Bu ilacı sadece doktorunuzun talimatına uyarak kullanmanız çok önemlidir. Daha fazlasını kullanmayın, daha sık kullanmayın ve doktorunuzun emrettiğinden daha uzun süre kullanmayın. Bunun yapılması istenmeyen yan etkilere veya cilt tahrişine neden olabilir.

Bu ilaç sadece cilde uygulanır. Gözlerin içine koyma. Kesik, çizik veya yanıklara sahip cilt bölgelerinde kullanmayın. Bu alana girerse hemen suyla yıkayın.

Bu ilaç sadece doktorunuzun tedavi ettiği deri koşullarında kullanılmalıdır. Diğer koşullar için kullanmadan önce, özellikle deri enfeksiyonunun var olabileceğini düşünüyorsanız, doktorunuzla görüşün. Bu ilaç, ciddi yanıklar gibi bazı cilt enfeksiyonlarını veya durumlarını tedavi etmek için kullanılmamalıdır.

Doktorunuz tarafından yönlendirilmedikçe, bu ilacı yüz, kasık veya koltuk altından kullanmayın.

Bu ilacı bir bebeğin bebek bezi alanında kullanmayın. Bebek bezleri veya plastik pantolon ciltte absorbe edilen ilaç miktarını artıracak ve istenmeyen yan etkilere neden olacaktır.

Kullanmak

Bu tıbbın dozu farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler sadece bu ilacın ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

Bu ilacın bir dozunu kaçırırsanız, en kısa zamanda uygulayın. Bununla birlikte, bir sonraki dozunuz için hemen hemen vaktiniz varsa, kaçırılan dozu atlayın ve normal doz programınıza dönün.

İlacı, ısı, nem ve direkt ışıktan uzakta oda sıcaklığında kapalı bir kapta saklayın. Donmaya devam edin.

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Eski ilaçları veya ilaçları artık kullanmaya devam etmeyin.

Sağlık uzmanınıza, kullanmadığınız herhangi bir ilacı nasıl elden geçirmeniz gerektiğini sorun.

Uygun mometasone kullanımı

Bu tıbbın neden olabileceği istenmeyen etkileri için doktorunuzun düzenli ziyaretlerde sizin veya çocuğunuzun ilerlemesini kontrol etmesi çok önemlidir.

Sizin veya çocuğunuzun belirtileri iki hafta içinde düzelmezse veya kötüleşirse, doktorunuza danışın.

Bu ilacın çok fazla kullanılması ya da uzun süre kullanılması adrenal bez problemleriniz olma riskini artırabilir. Uzun süre büyük miktarlarda kullanan çocuklar ve hastalar için risk daha fazladır. Bulantı bulanıklığı, baş dönmesi veya bayılma, hızlı, düzensiz veya çarpıcı kalp atışı, artan susama veya idrar yapma, sinirlilik veya alışılmadık bir şekilde bu ilacı kullanırken sizden veya çocuğunuzdan bu belirtilerin birden fazlasına sahip olduğunuzda hemen doktorunuzla konuşın. Yorgunluk ya da zayıflık.

Bu ilacı kullanmayı bırakın ve siz veya çocuğunuzda ciltte kızarıklık, yanma, batma, şişme veya tahriş varsa derhal doktorunuzla görüşün.

Muamele edilen alanlarda kozmetik veya diğer cilt bakım ürünlerini kullanmayın.

Gerekli etkileri yanında bir ilaç istenmeyen bazı etkilere neden olabilir. Her ne kadar bu yan etkilerin hepsi oluşabilirse de, meydana gelirlerse tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyabilirler.

Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse derhal doktorunuza danışın.

Genellikle tıbbi müdahaleye ihtiyaç duymayan bazı yan etkiler olabilir. Vücudunuz ilaca uyum sağladığı için tedavi sırasında bu yan etkiler kaybolabilir. Ayrıca, sağlık uzmanınız size bazı yan etkileri önleme veya azaltma yollarını söyleyebilir. Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri devam ederse veya rahatsız edici iseniz veya onlarla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, sağlık uzmanınıza danışın.

Pms-Mometazonu Kullanırken Önlemler

Listelenmeyen diğer yan etkiler bazı hastalarda da ortaya çıkabilir. Başka etkiler fark ederseniz, sağlık uzmanınıza danışın.

Kullanılabilirlik Rx Sadece reçete

Gebelik Kategorisi C Risk göz ardı edilemez

CSA Çizelgesi N Kontrollü bir ilaç değil

Onay Tarihi Takvim FDA’da uyuşturucu tarihi

Pms-Mometazon Yan Etkileri

Mometazon topikal

Egzama prednizonu, flutikazon topikal, triamsinolon topikal, deksametazon, hidrokortizon topikal, doksepin topikal

Sedef hastalığı Humira, metotreksat, Remikat, siklosporin, Stelara, infliximab

Atopik Dermatit prednizonu, flutikazon topikal, triamsinolon topikal, deksametazon, metilprednizolon, hidrokortizon topik

Dermatit flutikazon topikal, triamsinolon, hidrokortizon topikal, prednizolon, doksepin topik