Pp-cap

İntihar veya bağımlılığı eğilimli hastalar için propoksifen reçetelemeyin. Yatıştırıcılar veya antidepresan ilaçlar alan hastalar için propoksifen ve aşırı alkol kullanan hastalar için dikkatli olun. Hastalar önerilen dozu aşmamalıdır ve alkol alımı sınırlı olmalıdır. Aşırı dozlarda propoksifen ürünleri, tek başlarına veya alkol de dahil olmak üzere diğer CNS depresanlarla kombinasyon halinde ilaçla ilişkili ölümlerin başlıca nedenidir.

İntihar veya bağımlılığı eğilimli hastalar için propoksifen reçetelemeyin. Yatıştırıcılar veya antidepresan ilaçlar alan hastalar için propoksifen ve aşırı alkol kullanan hastalar için dikkatli olun. Hastalar önerilen dozu aşmamalıdır ve alkol alımı sınırlı olmalıdır. Aşırı dozlarda propoksifen ürünleri, tek başlarına veya alkol de dahil olmak üzere diğer CNS depresanlarla kombinasyon halinde ilaçla ilişkili ölümlerin başlıca nedenidir.

Pp-Cap için kullanır

Terapötik Sınıf: Analjezik

Kimyasal Sınıf: Opioid

Propoksifen uzun süre kullanılırsa alışkanlık haline gelebilir, zihinsel veya fiziksel bağımlılığa neden olabilir. Bununla birlikte, ağrı devam eden insanlar, bağımlılık korkusuna acılarını hafifletmek için narkotikler kullanmalarına izin vermemelidir. Uyuşturucu bu amaçla kullanıldığında zihinsel bağımlılık (bağımlılık) oluşmayacaktır. Fiziksel bağımlılık, tedavi aniden durdurulduğunda geri çekilme yan etkilere neden olabilir. Bununla birlikte, şiddetli geri çekilme yan etkileri genellikle, tedavinin tamamen durdurulmadan önce belirli bir süre boyunca dozu yavaş yavaş azaltarak önlenebilir.

Propoksifen içeren ürünler, 19 Kasım 2010’dan itibaren ABD pazarından çekildi.

Bu ilaç sadece doktorunuzun reçetesiyle elde edilebilir.

Bir ilacı kullanmaya karar verirken, ilacın alınma riskleri, yapılacak olan iyiye karşı tartılmalıdır. Bu, sizin ve doktorunuzun yapacağı bir karardır. Bu ilaç için aşağıdakiler düşünülmelidir

Pp-Cap’ı Kullanmadan Önce

Bu ilaca veya diğer ilaçlara karşı herhangi bir alışılmadık veya alerjik reaksiyon geçirmiş iseniz doktorunuza bildirin. Gıdalar, boyalar, koruyucular veya hayvanlar gibi alerjiniz varsa diğer sağlık uzmanlarına da söyleyin. Reçetesiz ürünler için, etiketi veya paket bileşenlerini dikkatle okuyun.

Pediatrik popülasyonda yaşın propoksifenin etkileri ile ilişkisi üzerine uygun çalışmalar yapılmamıştır. Güvenlik ve etkinlik tespit edilmemiştir.

Bugüne kadar yapılan uygun çalışmalar, yaşlı hastalarda propoksifen kullanımını sınırlayan geriatrik spesifik problemleri göstermedi. Bununla birlikte, yaşlı hastalarda yaşa bağlı karaciğer, böbrek veya kalp problemleri görülmekte ve bu durum propoksifen alan hastalar için dikkat edilmesi gereken ve doz ayarlaması gerektirmektedir.

Kadınlarda yapılan araştırmalar, bu ilacı emzirirken bebeğe kullandıklarında en az risk taşıdığını düşündürmektedir.

Bazı ilaçlar birlikte kullanılmamasına rağmen diğer durumlarda etkileşim olabileceği halde iki farklı ilaç birlikte kullanılabilir. Bu durumlarda doktorunuz dozu değiştirmek isteyebilir veya başka önlemler gerekebilir. Bu ilacı aldığınızda, aşağıda listelenen ilaçlardan herhangi birini alıp almadığınızı uzmanınızın bildirebilmesi özellikle önemlidir. Aşağıdaki etkileşimler, potansiyel önemleri temel alınarak seçilmiştir ve her şey dahil değildir.

Bu ilacın aşağıdaki ilaçlardan herhangi biriyle kullanılması önerilmez. Doktorunuz size bu ilaçla tedavi etmemeye karar verir veya aldığınız diğer ilaçlardan bazılarını değiştirmeye karar verebilir.

Bu ilacı aşağıdaki ilaçlardan herhangi biriyle kullanmak genellikle tavsiye edilmez, ancak bazı durumlarda gerekebilir. Her iki ilaç birlikte verilirse, doktorunuz dozu değiştirebilir veya ilaçlardan birini veya her ikisini birden ne sıklıkta kullandığınızdan vazgeçebilirsiniz.

Bu ilacı aşağıdaki ilaçlardan herhangi biriyle kullanmak, bazı yan etkilerde artma riskine neden olabilir, ancak her iki ilacın kullanılması da sizin için en iyi tedavi olabilir. Her iki ilaç birlikte verilirse, doktorunuz dozu değiştirebilir veya ilaçlardan birini veya her ikisini birden ne sıklıkta kullandığınızdan vazgeçebilirsiniz.

Bazı ilaçlar, yemek yeme ya da belirli yiyecek türlerini yemenin yakınında ya da çevresinde kullanılmamalı, çünkü etkileşimler ortaya çıkabilir. Bazı ilaçlarla alkol veya tütün kullanma da etkileşimlere neden olabilir. Aşağıdaki etkileşimler, potansiyel önemleri temel alınarak seçilmiştir ve her şey dahil değildir.

Diğer tıbbi problemlerin varlığı bu ilacın kullanımını etkileyebilir. Özellikle başka tıbbi problemleriniz varsa doktorunuza bildirdiğinizden emin olun

Bu bölüm, propoksifen içeren bazı ürünlerin doğru kullanımı hakkında bilgi sağlar. Pp-Cap’a özgü olmayabilir. Lütfen dikkatle okuyun.

Bu ilacı sadece doktorunuzun talimatına uyarak alın. Daha fazla almayın, daha sık almayın ve doktorunuzun emrettiğinden daha uzun süre kullanmayın. Bu, ağrı kesici ilaçların etkilerine daha duyarlı yaşlı hastalar için özellikle önemlidir. Bu ilacın fazla miktarı uzun süre alınıyorsa, alışkanlık haline gelebilir (zihinsel veya fiziksel bağımlılığa neden olabilir).

Bu ilaç bir İlaç Rehberiyle birlikte verilmelidir. Bu talimatları dikkatli bir şekilde okuyun ve izleyin. Herhangi bir sorunuz varsa doktorunuza sorun.

Bu tıbbın dozu farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler sadece bu ilacın ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

Bu ilacın bir dozunu kaçırırsanız, mümkün olan en kısa sürede alınız. Bununla birlikte, bir sonraki dozunuz için hemen hemen vaktiniz varsa, kaçırılan dozu atlayın ve normal doz programınıza dönün. Doz dozlarını ikiye katlama.

İlacı, ısı, nem ve direkt ışıktan uzakta oda sıcaklığında kapalı bir kapta saklayın. Donmaya devam edin.

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Propoksifenin Uygun Kullanımı

Eski ilaçları veya ilaçları artık kullanmaya devam etmeyin.

Sağlık uzmanınıza, kullanmadığınız herhangi bir ilacı nasıl elden geçirmeniz gerektiğini sorun.

Kullanılmış kahve gerekçesiyle veya kedi çöpüyle karıştırarak kullanılmayan ilaçları atın ve kapatılabilir bir torbaya, boş bidona veya kutuya koyun.

Bu ilacı kullanırken doktorunuzun ilerlemenizi kontrol etmesi çok önemlidir. Bu, doktorunuzun ilacın düzgün çalışıp çalışmadığını görmesine ve almaya devam edip etmeyeceğinize karar vermesine izin verir.

Bu ilacı almayı bırakmadan ve başka bir ağrı tıbbına geçmeden önce doktorunuzla konuşın.

Bu ilaç, PR, QRS ve QT uzatma adı verilen koşullar gibi kalp ritminde değişikliğe neden olabilir. Bazı hastalarda kalbin atış şeklini değiştirebilir ve bayılma, baş dönmesi, başın çarpması veya ciddi yan etkilere neden olabilir. Hızlı, darbe çeken veya düzensiz kalp atışları gibi kalp ritim problemleri belirtileri varsa doktorunuzla hemen temasa geçin.

Bu ilaç, alkol ve diğer CNS depresanlarının (sizi uyuşuklaştıracak veya daha az uyanık hale getirebilecek ilaçlar) etkilerini artıracaktır. CNS depresanlarına örnek olarak antihistaminikler veya alerjiler veya soğuk algınlığı için ilaçlar, sakinleştiriciler, sakinleştiriciler veya uyku ilacı, diğer reçeteli ağrı tıbbı veya uyuşturucu ilaçları, nöbetler veya barbitüratlar için ilaçlar, kas gevşeticileri veya bazı diş anestezikleri dahil olmak üzere anestetik maddeler bulunmaktadır. Bu ilacı kullanırken yukarıda listelenen diğer ilaçları almadan önce doktorunuza danışın.

Bu ilaç alışkanlık yaratıcı olabilir. İlacın da iyi çalışmadığını düşünüyorsanız, reçete edilen dozdan fazlasını kullanmayın.

Pp-Cap Kullanırken Dikkat Edilecek Hususlar

Yalan söyleyen veya oturan bir yerden kalktığınızda baş dönmesi, başın çarpması veya bayılma meydana gelebilir. Yavaşça kalkmak bu sorunun azaltılmasına yardımcı olabilir. Ayrıca, bir süre yatmak baş dönmesi veya başın çarpıklığını hafifletir.

Bu ilaç size baş dönmesi, uyuşukluk veya başın kurcalamasına neden olabilir. Sürüşe başlamadan önce bu ilaca nasıl tepki verdiğinizi, makineyi kullandığınızı veya başınız döndüğünde veya uyanık değilseniz tehlikeli olabileceği başka şeyler yapmak istediğinizden emin olun.

Uyuşturucuyu uzun süre kullanmak ciddi kabızlığa neden olabilir. Bunu önlemek için, doktorunuz size müshil almak, çok miktarda sıvı içmek veya diyetinizdeki lif miktarını artırmaya yönlendirmenize neden olabilir. Yönergeleri dikkatle uyguladığınızdan emin olun çünkü devam eden kabızlık daha ciddi sorunlara neden olabilir.

Dozunuzu değiştirmeyin ya da aniden doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayı bırakın. Doktorunuz, tamamen durmadan kullandığınız miktarı yavaş yavaş azaltmanızı isteyebilir. Bu durumunuzun kötüleşmesini önlemeye yardımcı olabilir ve karın veya karın krampları, kaygı, ateş, mide bulantısı, burun akıntısı, terleme, titreme veya uyku sorunu gibi çekilme belirtileri olasılığını azaltabilir.

Hamileyken bu ilacı kullanmanız yenidoğan bebeklerinizde yenidoğan çekilme sendromuna neden olabilir. Çocuğunuzda şu belirtiler varsa ani doktorunuza hemen söyleyin: anormal uyku düzeni, diyare, yüksek perdeli ağlama, sinirlilik, titreme veya titreme, kilo kaybı, kusma veya kilo vermeme.

Doktorunuzla görüşülmedikçe başka ilaçları almayın. Buna reçeteli veya reçetesiz ilaçlar (tezgah üstü [OTC]) ilaçları ve bitkisel veya vitamin takviyeleri dahildir.

Gerekli etkileri yanında bir ilaç istenmeyen bazı etkilere neden olabilir. Her ne kadar bu yan etkilerin hepsi oluşabilirse de, meydana gelirlerse tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyabilirler.

Pp-Cap Yan Etkiler

PP-Cap (propoksifen)

Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse derhal doktorunuza danışın.

Aşağıdaki aşırı doz belirtileri ortaya çıkarsa hemen acil yardım alın

Genellikle tıbbi müdahaleye ihtiyaç duymayan bazı yan etkiler olabilir. Vücudunuz ilaca uyum sağladığı için tedavi sırasında bu yan etkiler kaybolabilir. Ayrıca, sağlık uzmanınız size bazı yan etkileri önleme veya azaltma yollarını söyleyebilir. Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri devam ederse veya rahatsız edici iseniz veya onlarla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, sağlık uzmanınıza danışın.

Listelenmeyen diğer yan etkiler bazı hastalarda da ortaya çıkabilir. Başka etkiler fark ederseniz, sağlık uzmanınıza danışın.

Availability Durdurulan Durdurulan

Gebelik Kategorisi N Sınıflandırılmamış

CSA Programı 4 Kötüye kullanım için bazı potansiyel

Ağrı tramadol, oksikodon, asetaminofen, Tylenol, naproksen, aspirin, ibuprofen, hidrokodon, amitriptilin, Percocet, hidroksitin, klonidin, diklofenak, Norco, fentanil, Celebrex, morfin, Vicodin, Voltaren, lidokain topikal, Dilaudid, difenhidramin topik, Oksijenontin, Parasetamol

 Ya da benzer çıkarları olan diğer insanlarla bağlantı kurmak için PP-Cap destek grubuna katılın.