Randevuyu hazırla

Aile doktorunuzu veya genel pratisyeninizi görerek başlayabilirsiniz. Bununla birlikte, bazı durumlarda bir randevu ayarlamasını talep ettiğinizde, beyin ve sinir sistemi koşullarında (nörolog) eğitilmiş bir doktor veya epilepside (epileptolog) eğitilmiş bir nörolog gibi bir uzmana derhal başvurulabilir.

Randevular kısa olabilir ve sıklıkla konuşulacak çok şey olduğu için, randevunuz için iyi hazırlanmış olmak iyi bir fikirdir. İşte size randevunuza hazırlanmanıza yardımcı olacak bazı bilgiler ve doktorunuzdan neler bekleyebileceğiniz.

Ayrıntılı nöbet takvimi tutun. Nöbet her gerçekleştiğinde, zamanı, yaşadığınız nöbet türünü ve ne kadar sürdüğünü yazın. Ayrıca cevapsız ilaçlar, uyku yoksunluğu, stres artışı, menstrüasyon veya nöbet aktivitesini tetikleyebilecek diğer olaylar gibi durumları not edin.

Aileniz, arkadaşlar ve iş arkadaşlarınız dahil olmak üzere nöbetlerinizi izleyebilecek kişilerden bilgi arayın, böylece bilmediğiniz bilgileri kaydedebilirsiniz.

Bir aile üyesi veya birlikte bir arkadaş edinin. Bazen bir randevu sırasında size verilen tüm bilgileri hatırlamak zor olabilir. Eşlik eden biri kaçırdığınız veya unuttuğunuz bir şeyi hatırlayabilir.

Ne yapabilirsin

Ayrıca, bir nöbet geçirdiğinizde olanların farkında olmadığınız için, doktorunuz kendisine tanık olan birinin sorularını isteyebilir.

Doktorunuzdan ne bekleyebilirsiniz

Soruların bir listesini hazırlamak, doktorunuzla zamanınızı en iyi şekilde geçirmenize yardımcı olacaktır. Vaka incelemesinin bitmesi durumunda, sorularınızı en önemli sorundan en azından önemli olanlarına listeleyin. Epilepsi için, doktorunuza sormanız gereken bazı temel sorular

Doktorunuza sormak için hazırladığınız sorulara ek olarak, herhangi bir şey anlamadığınız herhangi bir zamanda randevu sırasında sorular sormaktan çekinmeyin.

Doktorunuz size bir takım sorular sorabilir

Belirli koşullar ve faaliyetler nöbetleri tetikleyebilir, bu nedenle

Bu arada ne yapabilirsiniz

Ayrıca, doktorunuzu ziyaret etmeden önce nöbetlerinizin günlüğünü tutmaya başlamak önemlidir.

Doktorunu ziyaret et