Randevuyu hazırla – kalıp alerjisi

Birçok kişi, birinci basamak hekimlerince alerjiler için teşhis edilir ve tedavi edilir. Bununla birlikte, alerjinizin şiddetine bağlı olarak, birincil bakım doktorunuz size alerjilerin tedavisinde uzmanlaşmış bir doktora başvurabilir.

Ne yapabilirsin

Doktorunuzdan ne bekleyebilirsiniz

Randevunuz sırasında sizin için önemli olan herşeyi örtmek için adımlar atabilirsiniz. Hazırlanmanıza ve doktorunuzdan ne bekleyebileceğini bilmenize yardımcı olacak bazı bilgiler.

Soruların bir listesini hazırlamak, doktorunuzla zamanınızı en iyi şekilde değerlendirmenize yardımcı olur. Bir kalıp alerjisi için, sormak istediğiniz bazı sorular şunlardır:

Bu arada ne yapabilirsiniz

Belirtilerinizden alerjilerin veya diğer muhtemel nedenlerin sorumlu olup olmadığını belirlemek için doktorunuz sizden bir takım sorular sorabilir, örneğin

Doktorunuzu görmek için beklerken, semptomlarınızı hafifletecek çok sayıda tezgah üstü alerji ilacı vardır.

Evinizde görünür küfünüz varsa, kalıba alerjisi olmayan birinin, 1 litre su veya ticari olarak temin edilebilen bir kalıp temizleme ürünü için 1 gram çamaşır suyu kullanarak bölgeyi temizlemesine yardımcı olacaktır. Kalıbı kendiniz temizlemeniz gerekiyorsa, kalıba maruz kalmanızı sınırlandırmak için uzun lastik eldiven, güvenlik gözlüğü ve maske takmaya dikkat edin.